Cansel Hanım Transitbipartisyon Ameliyat | Prof. Dr. Haluk Ünalp

Cansel Hanım Transitbipartisyon Ameliyat

 

48 yaşındayım ve aktif bir iş hayatım var.  3 yıl önce aşırı halsizlik ve yorgunluk hissiyle gittiğim doktordan (tabii yapılan onlarca tahlil sonucu)  tip2 şeker hastalığı teşhisi konuldu ve şeker hastalığıyla böylelikle tanışmış oldum. İlk ölçümlerimde şekerim 570 idi. Tedavim önce günde 4 adet şeker ilacıyla başladı. Zaman geçtikçe ilaçlar yetersiz kaldı ve ilaçlara ek olarak günde 8 adet insülün vurulmaya başladım. Buna rağmen şekerim sürekli 400 – 500 arasında gidip geliyordu. Sanıyorum şekerin yan etkileri olacak ki, önce sinir sistemim zayıfladı. Gölgemle kavga eder hale geldim. Tedavi sürecine antidepresan ilaçları eklendi. Üzerine tansiyon ilacı derken günde kullandığım ilaç sayısı 8 oldu yani 8 ilaç içiyorum ve  8 kez insülin vuruluyordum.

Günde 10 km yol yürüyen ben artık kolumu hareket ettiremez hale geldim. Aşırı halsizlik, yorgunluk ve en önemlisi de yaşamdan zevk alamamak yani depresyon. Çok hızlı kilo almaya başladım. 65 kilodan 90 kilo ya çıktım. Yaşam kalitem iyice düştü.
Yüksek şeker böbreklerimde ve gözlerimde de sürekli ağrı yapıyordu. İlaç furyasına ağrı kesicilerde eklendi 
Trans bipartisyon metabolik cerrahi ameliyatını duymuştum. Ama korkularım ve kafamda bir sürü sorularım vardı.
Haluk hocamın tüp mide ameliyatı yaptığı ve 45 kilo veren bir arkadaşımın sayesinde kendisiyle tanıştım.
Onlarca sorularla ve korkularla girdiğim görüşmeden kafamda tek bir soru işareti kalmadan ameliyat günü alarak oradan ayrıldım. Sanıyorum hayatımın en doğru kararıydı ve en büyük şansımda hocamla tanışmaktı. Doğru zamanda, doğru yerdeydim.
Başarılı bir ameliyat sonrası ilk günden itibaren; troid, tansiyon, atidepresan, ağrı kesiciler ve en ama en önemlisi şeker için kullandığım ilaçlar ve insülin tamamen hayatımdan çıkmıştı.
Ameliyatımdan bugüne 3 ay oldu. 20 kilo verdim. Artık hiç ilaç kullanmıyorum. 48 değil, 20 yaşındayım 
Dört gözle kontrol günlerimi bekliyorum. İnanılmaz bir ekip. Tuğçe hanım, Betül hanım ve sayın hocam.
Aile gibi yaklaşımları, samimi sohbetleri, ilgi ve alakaları bu süreçte inanılmaz mutlu ediyor. Herşey için sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.
Sayın Haluk hocam aldığım her nefeste size dua ettiğimi ve edeceğimi bilin lütfen.

Sevgilerimle,